Достапни линкови

Локализиран пожарот во Универзална сала


Локализиран пожарот во Универзална сала
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Пожарникарите го локализираа пожарот кој избувна во Универзална сала во Скопје. Додека интервенираа, вработени во пајак службата ги отстрануваа автомобилите паркирани во близина. Освен новинарски екипи, околу салата имаше и група граѓани кои набљудуваа, снимаа, фотографираа. Причината за пожарот во салата, која почна да се реновира пред еден месец, не е позната.

Категории

XS
SM
MD
LG