Достапни линкови

Поранешниот нарко зависник Драган: „Изгубив волја за живот, но најдов излез“


Поранешниот нарко зависник Драган: „Изгубив волја за живот, но најдов излез“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Дваесетитригодишниот Драган Денковски како средношколец почнал да зема улични дроги и тоа го правел пет години. Пред камерата на РСЕ раскажа како наркотиците му го уништувале животот, но и како успеал да излезе од кругот на зависноста. Сега сака да им ги отвори очите на младите и да им помогне на оние кои тргнале по лошиот пат, бидејќи, како што вели, секогаш има надеж и спас. Сведочи дека дрогата е многу лесно достапна и на институциите им порачува да зададат ефективен удар за ова да запре.

Категории

XS
SM
MD
LG