Достапни линкови

Дрвени градови: прозорците и излозите во САД пред избори

Трговците во повеќе градови во САД ги заштитија излозите насвоите продавници од какви било потенцијални немири на или по изборите на 3 ноември. Во центарот на Вашингтон, деловните и владините згради се со заштитени прозорци и врати со иверица. Во Њуујорк, многу продавници, ресторани и хотели ги забарикадираа нивните влезови и излози. Слични сцени беа забележани во Денвер, Минеаполис и Лос Анџелес.Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG