Достапни линкови

Од црква до библиотека: Оживување на старите цркви во Монтреал


Од црква до библиотека: Оживување на старите цркви во Монтреал
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Во поранешна Англиканска црква во центарот на Монтреал, градот во канадската провинција Квебек, распетијата, молитвените клупи и свеќниците се заменети со книги и детски играчки како дел од напорите на урбанистите и локалните заедници да внесат нов живот во напуштените цркви.

Категории

XS
SM
MD
LG