Достапни линкови

Необичен концерт во скопски автобус


Необичен концерт во скопски автобус
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Петтото издание на настанот „Омнибустопија“ освен концерти, работилници, изложби и разговори, понуди и настап на Драган Теодосиев трио во автобус на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП). Организаторите сакаат да привлечат млада публика на алтернативен начин, а уметницата Евгенија Здравевска позната како Зарина Првасевда порачува дека ваквите нешта треба да им бидат привлечни на новите генерации.

Категории

XS
SM
MD
LG