Достапни линкови

„Нападот од екстремистите на Хамас беше нов Холокауст“


„Нападот од екстремистите на Хамас беше нов Холокауст“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Нетив Хасара, директно граничи со Газа, некогаш беше синоним за мир. Но, така беше до 7 октомври, кога триесет и пет екстремисти на Хамас го нападнаа селото. САД и ЕУ го прогласија Хамас за терористичка организација.

Категории

XS
SM
MD
LG