Достапни линкови

Ница по нападот во црквата Нотр Дам

Напаѓачот со нож, извикувајќи ‘Алаху Акбар’ (Бог е голем), обезглави една жена и уби уште две лица во нападот во црква во францускиот град Ница, соопшти локалната полиција и официјални лица. Градоначалникот Кристијан Естроси на Твитер изјави дека нападот во Ница се случил во или во близина на градската црква Нотр Дам и дека полицијата го уапсила напаѓачот, пренесува Ројтерс. Тој исто така рече дека нападот има елементи на тероризам.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG