Достапни линкови

Најдобрата млада спортистка: Целта ми е да освојам олимписки медал


Најдобрата млада спортистка: Целта ми е да освојам олимписки медал
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

И Агенцијата за млади и спорт и Македонскиот олимписки комитет ја прогласија таеквондистката Милијана Релиќ за најдобра млада спортистка за 2023. Таа верува дека водена од тренерот Александар Ефтимов може да го оствари својот најголем сон - да добие олимписки медал.

Категории

XS
SM
MD
LG