Достапни линкови

„Младите се срамат и ја избегнуваат мојата професија - столар“


„Младите се срамат и ја избегнуваат мојата професија - столар“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Mладиот Скопјанец, Филип Маневски, избрал занает како негова професионална определба, иако помеѓу неговите пријатели биле актуелни поинакви професии. Ја реобјавуваме приказната на овој столар кој е среќен бидејќи го работи она што го сака и порачува дека никој не треба да се срами од својата работа.

Категории

XS
SM
MD
LG