Достапни линкови

Мина и Марија: Патриотските песни будат посебна емоција


Мина и Марија: Патриотските песни будат посебна емоција
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Мина Блажев и Марија Спасовска се најмлади меѓу дванаесет изведувачи на преработки на македонски патриотски песни, аранжирани од Никола Мицевски, како дел од проектот „Македонијо во срце те носиме“, на Скендеровски продукција. Тие се надеваат дека со својата младост и емоција ќе ги доближат старите песни до новите генерации и ќе го продолжат нивниот век.

Категории

XS
SM
MD
LG