Достапни линкови

Инцидент на мечот меѓу Србија и Албанија

Фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Србија и Албанија во Белград беше прекинат откако дошло до туркање и упаѓање на навивачи на теренот. Претходно на стадионот се појави летало на далечинско управување на кое бил закачен транспарент со албанското знаме и со карта на голема Албанија.

XS
SM
MD
LG