Достапни линкови

Фросина Манева – Успешна боксерска судијка во свет на судии


Фросина Манева – Успешна боксерска судијка во свет на судии
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Фросина Манева 15 години тренирала, а 11 години суди на натпревари во бокс. Таа е единствената македонска судијка во овој спорт. Неодамна стигна до втора ѕвезда од можни три, од Меѓународната боксерска асоцијација. Со неа и нејзините колеги зборувавме за тоа како е да се биде судијка во спорт каде доминираат судии.

Категории

XS
SM
MD
LG