Достапни линкови

Емоции и гордост - со македонски народни песни, шампиони во Италија


Емоции и гордост - со македонски народни песни, шампиони во Италија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Вокална група од седум ученици- дел од хорот во основното училиште „Кочо Рацин“, победи во категорија вокално пеење на Светски куп на фоклорот во Венеција, Италија. Велат дека убаво им е кога пеат македонски народни песни, како оние во сплетот со кој беа прогласени за најдобри меѓу учесници од 12 земји. Освен со пехар, се вратија и со многу спомени за кои ни раскажаа пред камерата на РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG