Достапни линкови

Демнета пет години, девојка од Србија бара одговори


Демнета пет години, девојка од Србија бара одговори
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

На Јелена Ризниќ ѝ требаа години да ја натера српската полиција да преземе акција против поранешен колега од факултет, кој почнал да ја демне во 2019 година. Тој се заканувал со насилство и арсенал оружје бил пронајден во неговиот дом кога бил уапсен. Оттогаш, барањата на Ризниќ за информации останаа неодговорени од властите.

Категории

XS
SM
MD
LG