Достапни линкови

Борче од „Донирај компјутер“: За 2 години сите може да имаат компјутер


Борче од „Донирај компјутер“: За 2 години сите може да имаат компјутер
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Веќе седум години кавадарчанецот Борче Стаменов после редовната работа во компанија за електроника, уште минимум половина работно време се посветува на нешто кое не му носи екстра пари, но му носи задоволство. Тој и екипата на хуманитарната организација „Донирај компјутер“ собираат половни компјутери и опрема, ги поправаат ако треба, па ги донираат. Освен на граѓани од социјално загрозена категорија донираат и на училишта. Досега донирале над 2500 компјутери, а целосно опремиле 30 училишта во земјава.

Категории

XS
SM
MD
LG