Достапни линкови

Развивање на анти-дрон технологија на украинскиот фронт

Евтините вооружени FPV беспилотни летала го трансформираа бојното поле на Украина и ги принудија војските да пробаат да се заштитат на разни начини - од камуфлажа до низи од пушки. Ова се 11 различни анти-дронови и адаптации видени во употреба од страна на украинските и руските сили.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG