Достапни линкови

Хаосот на аеродромот во Кабул низ фотографии

Имаше хаотични сцени на главниот аеродром во Кабул со очајни Авганистанци кои се обидуваа да побегнат еден ден откако талибанските милитанти го зазедоа главниот град. Аеродромот во Кабул беше отворен рано на 17 август откако летовите беа прекинати претходниот ден поради нарушување на безбедноста што ги прекина операциите за евакуација, соопшти Пентагон.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG