Достапни линкови

Aвганистанка ги нападна Талибанците со контроверзната песна „Групен секс“


Aвганистанка ги нападна Талибанците со контроверзната песна „Групен секс“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

„Групен секс“ е насловот на новата песна на авганистанската музичарка Фарида Тарана. Во неа, таа ја критикува полигамијата и талибанските рестрикции врз жените. Тоа предизвика бурни реакции во Авганистан откако беше објавена пред три месеци. За РСЕ Фарида Тарана изјави дека само што почнала.

Категории

XS
SM
MD
LG