Достапни линкови

Зголемена безбедноста околу црквите во Индонезија


Властите во Индонезија наредија поголемо полициско присуство околу црквите во земјата откако биле пронајдени девет бомби во близина на катедралата во Џакарта. Претходно, полицијата уапси шест лица под сомневање дека подготвуваат терористички напад за време на Велигденските празници.
XS
SM
MD
LG