Достапни линкови

5 НАТО и 4 авганистански војници загинаа при самоубиствен напад врз воена база во Авганистан


НАТО соопшти дека во напад на бомбаш самоубиец пред воан база во источен Авганистан, загинале петмина војници на Алијансата и четворица авганистански војници. Претставник на авганистанското Министерство за одбрана изјави дека напаѓачот бил облечен во воена униформа кога приоѓал кон влезот на базата. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG