Достапни линкови

Саркози во посета на Кина


Францускиот претседател Никола Саркози пристигна во Кина, каде што ја започнува азијската мини турнеја, во која е вклучен и Г-20 министерскиот состанок за светскиот монетарен систем, како и посетата на Јапонија. Саркози во Пекинг ќе има средба со кинескиот претседател Ху Џинтао, на која, меѓу другото, ќе се разговара и за ситуацијата во Либија.
XS
SM
MD
LG