Достапни линкови

Бислимовски: Струјата на слободниот пазар е поевтина за домаќинствата во четвртиот блок


Бислимовски: Струјата на слободниот пазар е поевтина за домаќинствата во четвртиот блок
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:37 0:00

На домаќинствата кои длабоко навлегуваат во четвртиот блок, веќе им е поисплатливо да си купат електрична енергија на слободниот пазар. Тој тренд веќе почнува кај одреден број на домаќинства, вели претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски во неделното интервју на РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG