Достапни линкови

Марш на „Лесја Украинка“ во Скопје на годишнината од руската инвазија


Марш на „Лесја Украинка“ во Скопје на годишнината од руската инвазија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Десетици луѓе, во организација на Здружението „Лесја Украинка“ учествуваа на марш за одбележување на двегодишнината од руската целосна инвазија врз Украина. На протестот беше запалена фотографија од Путин, а организаторот побара воена помош за земјата зафатена од војна.

Категории

XS
SM
MD
LG