Достапни линкови

Бислимовски: Жалбите за повисоките сметки за струја ќе ги уважиме


Бислимовски: Жалбите за повисоките сметки за струја ќе ги уважиме
please wait

No media source currently available

0:00 0:16:29 0:00

Повисок пресметан паушал предизвика повисоки сметки за струја. Регулаторна комисија за енергетика ќе ги уважи жалбите таму каде што е пресметан повисок паушал и ќе спречи преминување во поскап тарифен блок, вели претседателот на РКЕ Марко Бислимовски.

Категории

XS
SM
MD
LG