Достапни линкови

Министрите на Србија и БиХ - Ивица Дачиќ и Елмедин Конаковиќ


Министрите на Србија и БиХ - Ивица Дачиќ и Елмедин Конаковиќ
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00

На потпишувањето на изјавата за борба против корупцијата на маргините на министерскиот совет на ОБСЕ српскиот министер Ивица Дачиќ рече дека корупцијата е и таму каде што се парите, алудирајќи на Западот, а неговиот босански колега Конаковиќ се почегува на сметка на својата земја.

Категории

XS
SM
MD
LG