Достапни линкови

Димитриеска: Обвинителите да внимаваат на угледот со изјавите, променет е Етичкиот кодекс


Димитриеска: Обвинителите да внимаваат на угледот со изјавите, променет е Етичкиот кодекс
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:37 0:00

Ново избраната претседателка на Советот на јавни обвинители, Душица Димитриевска смета дека со предложените измени од Министерот за правда за контрола на движење на предметите може да се загрози тајноста на истрагите. Мора да се најде начин за да не се навлегува во содржината на предметот.

Категории

XS
SM
MD
LG