Достапни линкови

„Прислушувачите“ куртулија, уништената опрема сè уште во игра


„Прислушувачите“ куртулија, уништената опрема сè уште во игра
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Во 2015 почна објавувањето на „бомбите“ кои отворија сомнежи за корупција, криминал, злоупотреби... Над 20 илјади луѓе беа прислушувани, тоа предизвика протести, аболиција, преговори. Осум години по првата „бомба“ капиталниот предмет за прислушувањето застаре. Останува делот за уништената опрема.

Категории

XS
SM
MD
LG