Достапни линкови

Беше многу лошо: Евакуираните од Израел се вратија во Скопје


Беше многу лошо: Евакуираните од Израел се вратија во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Македонските државјани кои беа евакуирани од Израел денеска со бесплатен авионски превоз пристигнаа на Меѓународниот аеродром во Скопје. Велат дека во Израел останале некои македонски државјани, но повеќето се вратиле, бегајќи од војната меѓу Израел и Хамас која почна на 7 октомври и во која до сега загинале на 2.500 луѓе

Категории

XS
SM
MD
LG