Достапни линкови

Снимен документарец за посетата на Ким на Москва: Авиони, гардисти и моржови


Снимен документарец за посетата на Ким на Москва: Авиони, гардисти и моржови
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Севернокорејската државна ТВ снимила и објави 90-минутен документарен филм за посетата на претседателот Ким Џонг Ун на Москва и неговата средба со рускиот претседател Владимир Путин. Документарецот го следи патот на Ким од главната железничка станица во Пјонгјанг до Москва, и назад дома.

Категории

XS
SM
MD
LG