Достапни линкови

Државна болница – чекалница за пациенти, до редовен термин само најупорните


Државна болница – чекалница за пациенти, до редовен термин само најупорните
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје е во сообрааќен колапс речиси секое утро. Преку услугата „Мој Термин“ тешко се закажува, а тоа е речиси невозможно за пациентите кои не се од Скопје. Медицински лица велат дека е најлесно да се добие термин со приоритетен упат, но токму тоа создава големи гужви пред клиниките.

Категории

XS
SM
MD
LG