Достапни линкови

Пад на авионот, во кој се смета дека бил Пригожин


Пад на авионот, во кој се смета дека бил Пригожин
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:27 0:00

Авион на пат од Москва кон Санкт Петербург се урна во средата, при што загинаа сите десет лица во авионот, соопштија руските власти за вонредни состојби. Началникот на платениците Евгениј Пригожин бил на списокот на патници, рекоа официјални лица, но веднаш не беше јасно дали тој бил во авионот.

Категории

XS
SM
MD
LG