Достапни линкови

Спасеновски: Мнозинство од граѓаните ја осудуваат руската агресија врз Украина


Спасеновски: Мнозинство од граѓаните ја осудуваат руската агресија врз Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:58 0:00

Апсолутно мнозинство, 56 проценти од граѓаните ја осудуваат руската воена агресија врз Украина и не ја одобруваат. Споредено со истражувањето што го правевме минатата година, забележлив е раст во оваа осуда од 3,3 проценти, вели професор Александар Спасеновски.

Категории

XS
SM
MD
LG