Достапни линкови

Илјадници луѓе на митинг во Белград за поддршка на Вучиќ


Илјадници луѓе на митинг во Белград за поддршка на Вучиќ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Илјадници луѓе од Србија и од соседните земји се собраа во Белград на 26 мај за да го поддржат српскиот претседател Александар Вучиќ и неговата владејачка Српска напредна странка. Митингот следува по масовните протести на кои властите беа критикувани за нивниот лош одговор на двете масовни убиства во Србија во кои загинаа 18 лица.

Категории

XS
SM
MD
LG