Достапни линкови

Запознајте ги најмладите автори на книги во светот


Запознајте ги најмладите автори на книги во светот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Четиригодишниот Саид Рашед Ал Меири е најмладиот автор на книга во светот. А неговата 8-годишна сестра, Ал Даби Ал Меири, го доби Гинисовиот рекорд за најмлада авторка во светот, која објавила двојазична книга.

Категории

XS
SM
MD
LG