Достапни линкови

Ангелоски – Цените на храната нема да се вратат на преткризно ниво


Ангелоски – Цените на храната нема да се вратат на преткризно ниво
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:54 0:00

Поради војната во Украина нагло поскапеа прехранбените производи, но поскапе и цената на трудот и затоа имаме впечаток дека цените не се вратија на претходното ниво. Нашиот заклучок е дека никогаш нема да се вратат, вели претседателот на Сојузот на стопански комори Трајан Ангелоски.

Категории

XS
SM
MD
LG