Достапни линкови

Накит од куршуми како порака за мир


Накит од куршуми како порака за мир
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Во мала работилница во главниот град на Камбоџа, Пном Пен, златарот Тоун Чанта купишта чаури од куршуми ги претвора во накит. Тој се надева дека ќе ги претвори симболите на насилството во она што тој го нарекува уметнички дела кои може да се носат.

Категории

XS
SM
MD
LG