Достапни линкови

Пратенички прашања - Полемика на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки и министерката за одбрана Славјанка Петровска


Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, на собраниската седница за пратенички прашања прочита, како што рече, „психијатриска белешка за министерката Славјанка Петровска“ и го праша премиерот Димитар Ковачевски дали поради „таа состојба“ ќе ја разреши Петровска. Министерката петровска му одговори дека таа белешка е извештај за „состојбата во која била поради претходно изнесените лаги од страна на Ковачевски“ и најави тужба против него.

Категории

XS
SM
MD
LG