Достапни линкови

Интригантно или апсурдно - Уред за бакнување на далечина


Интригантно или апсурдно - Уред за бакнување на далечина
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Инспириран од изолацијата на паровите за време на пандемиските карантини во Кина, студент создал роботски силиконски уред за да им овозможи на луѓето да се бакнуваат на далечина. Тој не можел да се гледа со девојката поради строгите рестрикции, па како тогашен студент на Филмската академија во Пекинг, одлучил да ја фокусира дипломската работа на решавање на недостатокот на физичка интимност за време на видео повик. А потоа основал и компанија.

Категории

XS
SM
MD
LG