Достапни линкови

Пензиски реформи: треба ли да се зголеми старосната граница за пензионирање?


Пензиски реформи: треба ли да се зголеми старосната граница за пензионирање?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

По најавите за зголемување на старосната граница за пензионирање, Французите излегоа на протести. Во Македонија нема такви најави, но работодавачите апелираат на недостиг од работници. Синдикатите се против поместување на старосната граница нагоре. Од ПИОМ уверуваат дека пензискиот столб е стабилен.

Категории

XS
SM
MD
LG