Достапни линкови

Стотици загинати и неколку стотици повредени во земјотрес во Турција


Стотици загинати и неколку стотици повредени во земјотрес во Турција
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

Во земјотрес со јачина од 7,9 степени според Рихтеровата скала загинаа стотици луѓе во понеделникот во јужна Турција, а се почувствува и на Кипар, Либан и Сирија, уривајќи десетици згради и покрена потрага по преживеани под урнатини во снежните улици.

Категории

XS
SM
MD
LG