Достапни линкови

Меџити - Османи и Груби беа последните војници на Груевски


Меџити - Османи и Груби беа последните војници на Груевски
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:05 0:00

„Огнените“ бевме клучен фактор кога ДУИ требаше да се отцепи од Никола Груевски и да се ориентираме кон нова коалиција со Зоран Заев, да се промени името, да бидеме дел од НАТО. Тогаш дебата про и контра тоа беше меѓу мене и Артан Груби и Бујар Османи, тие беа последните војници на Груевски, вели Изет Меџити од ДУИ.

Категории

XS
SM
MD
LG