Достапни линкови

Младата филмаџика Ема од Хонг Конг: Најмногу се гордеам со наградата од Македонија


Младата филмаџика Ема од Хонг Конг: Најмногу се гордеам со наградата од Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Тинејџерката Ема е родена во Македонија, но живее во Хонг Конг. Со своите акции сака да покаже дека се грижи за природата, а за ова добива пофалби и награди интернационално. Вели дека сепак, најдраго ѝ е признанието од Македонија. Ја реобјавуваме нејзина приказна за начинот на кој таа праќа апел за спас на планетата.

Категории

XS
SM
MD
LG