Достапни линкови

Калински – Бразил е најголем фаворит на светското


Калински – Бразил е најголем фаворит на светското
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:01 0:00

Бразил е репрезентацијата којашто можеби е најблиску до светската титула со оглед на составот што го имаат, со оглед на желбите што ги имаат 20 години, тежнеат, мечтаат, гладни се за шампионската титула. Мислам дека Бразил ќе стигне конечно до својата шеста круна, вели долгогодишниот спортски новинар Златко Калински во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG