Достапни линкови

Трајанов и Џафери во кавга за „безбедносен пропуст“ во Собранието


Трајанов и Џафери во кавга за „безбедносен пропуст“ во Собранието
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Пратеникот Павле Трајанов рече дека од некои новинари дознал дека тонот од затворената комисиска седница, на која сведочеше директорот на АНБ Виктор Димовски за случајот со украинецот Олександр Онишченко, се слушал во позадина на јутуб-преносот од Собранието. Претседателот на Собранието Талат Џафери нервозно одговори дека тоа се испитува.

Категории

XS
SM
MD
LG