Достапни линкови

Ако ФЕНИ работи би трошело 40 илјади евра струја на час


Ако ФЕНИ работи би трошело 40 илјади евра струја на час
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:11 0:00

Со оваа цена на струја доколку Еуроникел (поранешно ФЕНИ) работи во полн капацитет, само за еден час би трошел околу 40 илјади евра. Менаџментот вели дека тоа е економски неисплатливо и затоа печката е згасната, вели Игор Ѓерасов, претседател на Синдикат на индустрија, енергетика и рударство (СИЕР).

Категории

XS
SM
MD
LG