Достапни линкови

Студенти, споделувајте проблеми и предлагајте решенија


Студенти, споделувајте проблеми и предлагајте решенија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Бруцошите кои ги сретнавме во кампусот на УКИМ за време на првиот ден од новата академска година велат дека немаат инфо за тоа што е Универзитетско студентско собрание (УСС), како може да ги заштити нивните студентски права и какви проблеми може да им реши. За новоизбраниот претседател на УСС на УКИМ, Славчо Темелковски, топ приоритет е на студентите да им го доближи УСС за тие да стекнат доверба.

Категории

XS
SM
MD
LG