Достапни линкови

Путин ја формализира анексијата, Зеленски аплицира за НАТО


Путин ја формализира анексијата, Зеленски аплицира за НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрети со кои формално анектираше четири украински региони кои Москва делумно ги држи под окупација. Украинскиот претседател Володимир Зеленски одговори со барање за брзо членство во НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG