Достапни линкови

Шаќири - МОН преку блок дотации ќе се обиде да им помогне на училиштата за енергетската криза


Шаќири - МОН преку блок дотации ќе се обиде да им помогне на училиштата за енергетската криза
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:46 0:00

Министерот Јетон Шакири се согласува дека има ризик за наставата со физичко присуство. Проблемот ќе се решава во работна група, а се чешлаат и сметките за да се види дали има заостанати пари од блок дотации од минатите години, како и други средства кои може да се пренаменат за греењето.

Категории

XS
SM
MD
LG