Достапни линкови

Најчевска – Меѓународните договори не се свети книги


Најчевска – Меѓународните договори не се свети книги
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00
Директен линк

Во договор се пристапува и од договор се истапува. Се пристапува и истапува преку соодветна процедура, на соодветен начин, но тоа не негира дека крајниот збор го имаат граѓаните, коишто го имаат суверенитетот и ја имаат власта во своите раце. Референдумот е еден од начините за практикување на таа власт, вели професор Мирјана Најчевска.

Категории

XS
SM
MD
LG