Достапни линкови

Џафери – Нема да ја избегнам процедурата за референдум за уставни измени


Џафери – Нема да ја избегнам процедурата за референдум за уставни измени
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:58 0:00

Ако ВМРО-ДПМНЕ ги собере потребните потписи за референдум за уставните измени, претседателот на Собранието ќе ја почитува деловничката процедура и ќе го стави референдумот пред пратениците, вели претседателот на Собранието, Талат Џафери во интервју за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG